اطلاعات تماس

قرارگاه عبدالله رضیع

طریقه تهیه خمیر بازی کودک

خمیر بازی

خمیر بازیخمیر بازی یک سرگرمی مناسب، آموزنده و ارزان برای همه ی  سنین است، به جای خرید نمونه‌های صنعتی می‌توانید خمیر بازی  را درخانه با حداقل مواد اولیه درست و از بازی کودکان با آن لذت ببرید.

ماهیت بازی با خمیر تقویت حس خلاقیت و قدرت تجسم کودکان در حجم سازی و تشخیص رنگ‌ها است، برای تهیه خمیر بازی خانگی این وسیله کمک آموزشی که مخصوص کودکان بالاتر از سن چهارسالگی است به مواد زیر نیاز دارید و البته نکته مهم آن است که والدین نظارت مستقیم بر کودک هنگام بازی داشته باشند تا ناخواسته خمیربازی  را نخورد.

مواد لازم برای تهیه خمیر بازی خانگی
یک فنجان آرد ساده گندم، یک چهارم فنجان آب، یک سوم فنجان نمک، یک قاشق غذاخوری روغن نباتی، رنگ‌های مجاز خوراکی که در شیرینی پزی استفاده می‌شود.

روش تهیه خمیر بازی خانگی
ابتدا ترکیبات خشک شامل آرد و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید تا یکدست شود، می‌توانید مقداری زاج به ترکیب اضافه کنید تا مزه خمیر را تغییر داده سبب شود تا کودکان تمایلی به خوردن این ماده پیدا نکنند. زاج همچنین به عنوان یک نگهدارنده عمل می‌کند واجازه رشد سریع باکتری در خمیر را نمی‌دهد و سلامت کودکان به خطر نمی‌افتد.

برای افزایش قابلیت ارجاعی و کشسان بودن خمیر بازی می‌توانید به اندازه دو قاشق غذاخوری ماده شیمیایی پتاسیم بی تارتارات به آن اضافه کنید برای این کار ظرفی را برروی اجاق قرارداده پتاسیم بی تارتارات، آب، رنگ دلخواه مجاز خوراکی و گلیسیرین را به آن اضافه کرده به آرامی به هم بزنید و سپس مواد خشک شامل آرد و نمک را به ترکیب اضافه کرده روی حرارت کم به هم بزنید و درصورت نیاز به آن آرد یا آب اضافه کنید تا تبدیل به خمیری غیر چسبنده و با قابلیت شکل پذیری شود.

دلیل استفاده از گلیسیرین ایجاد درخشندگی در خمیر و ظاهر روغنی در آن است.

پس از مخلوط شدن ترکیب شعله را خاموش کرده، خمیر را ورز دهید تا فرم اصلی خود را بگیرد و زمان دهید تا خمیر سرد شود، دراین زمان خمیر شما آماده است و کودک می‌تواند اشکال مورد علاقه اش را توسط خمیر درست کند.

در زیر مراحل تصویری ساخت خمیر بازی با استفاده از حرارت مشاهده می شود، نکته ضروری تهیه این خمیر توسط فرد بزرگسال با رعایت تمامی موارد احتیاطی است.

 فواید خمیر بازی برای کودکان

روش تهیه خمیر بازی خانگی

 فواید خمیر بازی برای کودکان

  خمیر بازی

 فواید خمیر بازی برای کودکان

خمیر بازی خانگی

 فواید خمیر بازی برای کودکان

طرز تهیه خمیر بازی

فواید خمیر بازی برای کودکان

خمیر بازی خانگی برای کودکان

 

منبع: yjc.ir

نظری بدهید